PRODUKT KOSMETYCZNY A PRODUKT BIOBÓJCZY

baner 800 px bezpatny webinar 14 05

Program:

  1. Produkt kosmetyczny a produkt biobójczy – ujęcie prawne.
  2. Niezbędne kroki do legalnego wprowadzenia produktu do mycia rąk – od czego rozpocząć działania jako wytwórca produktu kosmetycznego.
  3. Procedura wprowadzenia kosmetyku do obrotu - podstawowe obowiązki osoby odpowiedzialnej, importera, dystrybutora produktu kosmetycznego.
  4. Badania laboratoryjne niezbędne dla produktu kosmetycznego.
  5. Oznakowanie produktów kosmetycznych. Budowanie deklaracji marketingowych.
  6. Dodatkowe obowiązki wytwórcy produktu kosmetycznego wynikające z krajowej ustawy o produktach kosmetycznych.

W obliczu panującej pandemii, która wywarła duży wpływ na branżę chemiczną zapraszamy Państwa na webinarium mające na celu przedstawienie aspektów prawnych dotyczących wprowadzenia produktów do mycia rąk. Spotkanie skierowane jest w szczególności do firm dostosowujących swoją produkcję do potrzeb rynkowych w tych trudnych czasach, rozpoczynających swoja przygodę z produktami kosmetycznymi. W pigułce wskażemy Państwu od czego rozpocząć swoje działania, aby legalnie wprowadzić kosmetyk do obrotu. Odpowiemy na pytania dotyczące niezbędnej dokumentacji, właściwego oznakowania produktu oraz dodatkowych wymagań prawnych w przypadku produkcji na zlecenie lub importu kosmetyków.

Spotkanie poprowadzi:

mgr inż. Michalina Świerczyńska-Kraska - absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna, o specjalności technologia barwników, chemii gospodarczej i produktów kosmetyki kolorowej. Członek Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Autorka wielu publikacji zamieszczanych w branżowych czasopismach i portalach internetowych - „Chemia i Biznes", ,,biotechnologia.pl”, Kwartalniku Chemicznym „Prawo i Wiedza”. Wykładowca - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. W firmie THETA specjalista ds. produktów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa;, specjalista ds. niebezpiecznych chemicznych produktów - kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych oraz systemu ELDIOM.

 

 

Zapis video z webinaru zostanie udostępniony poniżej w dniu 14.05.2020 r.
Udział nie wymaga rejestracji.