Warsztaty z klasyfikacji i oznakowania zgodnie z rozporządzeniem CLP

Program szkolenia:

1. Klasyfikacja mieszanin – przypomnienie kryteriów:
    a) klasyfikacja ze względu na zagrożenia fizyczne,
    b) klasyfikacja ze względu na zagrożenia dla zdrowia,
    c) klasyfikacja ze względu na zagrożenia dla środowiska.
2. Oznakowanie mieszanin – przypomnienie najważniejszych zasad:
    a) zasady pierwszeństwa dotyczące piktogramów,
    b) zasady pierwszeństwa dotyczące zwrotów określających zagrożenie.
3. Warsztaty z klasyfikacji i oznakowania mieszanin:
    a) klasyfikacja i oznakowanie mieszanin – ćwiczenia.

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

Uczestnicy:
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które w swojej pracy mają do czynienia z produktami chemicznymi, a przede wszystkim zawodowo zajmujących się klasyfikacją i oznakowaniem substancji i mieszanin chemicznych oraz osób odpowiadających za prawidłowe wykonanie Karty Charakterystyki i etykiety.
 
Cel:
Celem warsztatów jest przyswojenie zasad, poprzez intensywne ćwiczenia, prawidłowej klasyfikacji i oznakowania substancji i mieszanin, wynikających z rozporządzenia CLP. Ponieważ szkolenie składa się głównie z warsztatów, mile widziane jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu rozporządzenia CLP.
 
Szkolenie poprowadzi:
Kinga Wasilewska mgr inż. biochemii technicznej, absolwentka wydz. Chemii Spożywczej i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie REACH na Politechnice Krakowskiej. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi”. W firmie THETA, zajmuje się opracowywaniem kart charakterystyki, klasyfikacją i oznakowaniem produktów chemicznych zgodnie z CLP, doradztwem i wspieraniem przedsiębiorstw w realizacji obowiązków w zakresie REACH. Autorka artykułów w prasie branżowej dotyczących REACH i CLP.

Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 11:45 przerwa
11:45 – 13:15 Wykład
13:15 - 13:30 przerwa
13:30 – 14:30 Wykład
14:30 - 15:00 sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2023-10-26
580 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: WCLP/26102023

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych
i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.