Środki barwiące w produktach kosmetycznych

Program szkolenia:
1. Zarys historyczny dotyczący środków barwiących, rozwój barwników syntetycznych.
2. Przepisy prawne dotyczące tej grupy związków chemicznych.
3. Podziały chemiczny i użytkowy środków barwiących.
4. Nazewnictwo (Colour Index, zwyczajowe, handlowe).
5. Oznakowanie środków barwiących zgodnie z przepisami rozporządzenia 1272/2008/WE (CLP) oraz w produkcie kosmetycznym.
6. Barwniki naturalne, syntetyczne.
7. Pigmenty organiczne i nieorganiczne; pigmenty kosmetyczne.
8. Przegląd produktów kosmetycznych ze względu na stosowane środki barwiące (produkty myjące – szampony, mydła w płynie; produkty do pielęgnacji jamy ustnej; wyroby perfumeryjne; produkty kosmetyki kolorowej).
9. Farby do włosów i rzęs.
10. Elementy toksykologii środków barwiących.
11. Budowa cząsteczki związku, a efekt uzyskiwany efekt barwny.
12. Systemy pomiaru barwy.
13. Zagadnienia prawne dotyczące ważnych składników dla produktów kosmetyki kolorowej.
14. Makijaż permanentny jako produkt nie będący kosmetykiem - podejście prawne. 
15. Surowce kosmetyczne w świetle rozporządzenia REACH, narzędzia komunikacji w łańcuchu dostaw - karta charakterystyki.

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

Uczestnicy:
Na szkolenie zapraszamy osoby chcące uporządkować, uzupełnić i pogłębić swoją wiedzę o pigmentach i barwnikach, pracowników firm kosmetycznych produkujących kosmetyki kolorowe, produkty myjące (szampony mydła, detergenty), osoby zajmujące się oceną bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, osoby, które chcą zająć się produkcją kosmetyków zawierających barwniki i pigmenty, osoby zajmujące się sprzedażą środków barwiących, a także wizażystów, kosmetyczki i fryzjerów.

Cel:
Celem szkolenia jest przedstawienie wiedzy dotyczącej środków barwiących stosowanymi w produktach kosmetycznych - barwników oraz pigmentów. Omówione zostaną również wymagania prawne, niezbędna dokumentacja surowcowa wraz z aspektami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Szkolenie poprowadzi:
mgr inż. Michalina Świerczyńska-Kraska absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna, o specjalności technologia barwników, chemii gospodarczej i produktów kosmetyki kolorowej. Członek Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Audytor wewnętrzny dobrych praktyk produkcyjnych wg ISO 22176:2007. Autorka wielu publikacji zamieszczanych w branżowych czasopismach i portalach internetowych - „Chemia i Biznes", ,,biotechnologia.pl”, Kwartalniku Chemicznym „Prawo i Wiedza”. Wykładowca - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. W firmie THETA specjalista ds. produktów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa, specjalista ds. niebezpiecznych chemicznych produktów - kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych oraz systemu ELDIOM.

Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 11:45 przerwa
11:45 – 13:15 Wykład
13:15 – 13:30 przerwa
13:30 – 15:30 Wykład
15:30 – 16:00 sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2021-03-08
500 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: BKOS/08032021

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.