Program szkolenia:
1. Dokumentacja produktowa uczestników łańcucha dostaw – obowiązkowa dokumentacja producenta, importera i dystrybutora produktów kosmetycznych.
2. Dokumentacja surowców – rodzaje dokumentów i ich przydatność w czasie dokonywania oceny bezpieczeństwa, zasady udostępniania w łańcuchu dostaw.
3. Rozporządzenia REACH i CLP i ich wpływ na legislację kosmetyczną.
4. Monitoring legislacyjny składników kosmetycznych.
5. Badania produktów kosmetycznych.
6. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Omówienie części A i B Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.
7. Udostępnianie dokumentacji w łańcuchu dostaw.
8. Udostępnianie dokumentacji przedstawicielom organów nadzoru.
9. Dokumentacja produktów kosmetycznych w świetle ustawy o produktów kosmetycznych, język dokumentacji, okresy przejściowe, kontrola, sankcje.
Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.
Uczestnicy:
Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją, importem i dystrybucją kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się weryfikacją dokumentacji kosmetyków, a także osób odpowiedzialnych w firmach za opracowanie receptur i monitoring legislacyjny składników kosmetyków. Zachęcamy do udziału w szkoleniu przedstawicieli organów nadzoru, którzy na co dzień zajmują się oceną dokumentacji produktów kosmetycznych.
Cel:
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania dokumentacji produktów kosmetycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Ważnym elementem szkolenia będzie przekazanie wielu przydatnych wskazówek dot. skutecznego monitorowania sytuacji prawnej składników kosmetycznych. Zdobyta wiedza ułatwi z pewnością zarządzanie portfolio składników, co stanowi ogromne wyzwanie dla wielu firm. W czasie szkolenia zostanie poruszony temat wpływu legislacji chemicznej (REACH, CLP) na branże kosmetyczną. Szczegółowej analizie podlegać będzie podstawowy dokument jakim jest Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Przybliżymy zasady udostępniania dokumentacji surowcowej i dokumentacji produktów gotowych, zarówno w łańcuchu dostaw jak i organom nadzoru.
Szkolenie poprowadzi:
mgr Marta Kuberska-Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa Składnikowa, Grupa Legislacyjna, Grupa Claims). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „Kwartalnik Chemiczny Prawo i Wiedza”. Specjalista ds. oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Doradca w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu.
Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 13:30 Wykład
13:30 - 14:00 przerwa
14:00 – 15:00 Wykład
15:00 – 15:30 sesja pytań i odpowiedzi