Zmiany legislacyjne dotyczące surowców zapachowych w branży kosmetycznej

Program szkolenia:

  1. Zasady wprowadzania do obrotu kompozycji zapachowych i olejków zapachowych - podstawy prawne.
  2. Omówienie dokumentacji dla kompozycji zapachowej – 51 poprawka standardu IFRA.
  3. IFRA – szczegółowe omówienie certyfikatu i jego praktyczne stosowanie.
  4. Grupy produktów konsumenckich według IFRA.
  5. Ocena bezpieczeństwa kompozycji zapachowych i olejków zapachowych w produkcie kosmetycznym. Problemy branży i niezgodności.
  6. Alergeny zapachowe. Prognozy zmian.
  7. Zmiany legislacyjne dotyczące ważnych składników kompozycji zapachowych dla branży kosmetycznej. Produkty hipoalergiczne.
  8. Oznakowanie produktów kosmetycznych.
  9. Produkty kosmetyczne jako produkty palne – dodatkowe wymagania prawne i elementy oznakowania.

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

 

Uczestnicy:
Szkolenie adresowane jest do osób chcących uporządkować, uzupełnić i pogłębić swoją wiedzę o surowcach zapachowych, do pracowników firm kosmetycznych, firm produkujących kompozycje zapachowe i olejki eteryczne oraz do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Zapraszamy również osoby zajmujące się sporządzaniem dokumentacji produktów chemicznych w tym kart charakterystyki i osoby zajmujące się przygotowywaniem etykiet produktów kosmetycznych i chemicznych.

Cel:
Celem szkolenia jest przedstawienie wiedzy dotyczącej składników zapachowych. Słuchacze zostaną zapoznani ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi tej grupy surowców – problemy branży: substancje CMR, alergeny zapachowe. Przedstawione zostaną również wymagania dotyczące dokumentacji w łańcuchu dostaw, dokumentacji niezbędnej do oceny bezpieczeństwa dla Safety Assessora i nowych aspektów prawnych w zakresie kart charakterystyk. Duży nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo kompozycji zapachowych (publikacja 51 poprawki standardu IFRA) – IFRA a wymagania rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE wraz z póżn. zm.

Szkolenie poprowadzi:
mgr inż. Michalina Świerczyńska-Kraska absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna, o specjalności technologia barwników, chemii gospodarczej i produktów kosmetyki kolorowej. Członek Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Audytor wewnętrzny dobrych praktyk produkcyjnych wg ISO 22176:2007. Ukończyła z pozytywnym wynikiem egzaminu ,,Kurs Specjalistyczny dla Safety Assessorów’’. Autorka wielu publikacji zamieszczanych w branżowych czasopismach i portalach internetowych - „Chemia i Biznes", ,,biotechnologia.pl”, Kwartalniku Chemicznym „Prawo i Wiedza”. Wykładowca - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. W firmie THETA specjalista ds. produktów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa, specjalista ds. niebezpiecznych chemicznych produktów - kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych.

Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 11:45 przerwa
11:45 – 13:15 Wykład
13:15 - 13:30 przerwa
13:30 – 14:30 Wykład
14:30 - 15:00 sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2023-12-19
580 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: ZLK/19122023
Dostępne jest szkolenie zamknięte

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych
i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.