Rejestracja substancji zgodnie z rozporządzeniem REACH – jak zarejestrować substancje dobrze i szybko

Program szkolenia:

 1. Identyfikacja substancji zgodnie z REACH.
 2. Wyłączenia z obowiązku rejestracji.
 3. Rejestracja substancji w pigułce czyli wszystko, co warto wiedzieć (procedura, terminy, wymagane informacje).
 4. Rejestracja substancji w ramach udostępnianie danych czyli tzw. Letter of Access (z uwzględnieniem rozporządzenia nr 2016/9/WE): rola forum SIEF, konsorcjum, wiodącego rejestrującego.
 5. Rejestracja jako wiodący rejestrujący.
 6. Wyłączny przedstawiciel i strona trzecia.
 7. Dokumentacja rejestracyjna:
    a) dossier rejestracyjne i zakres wymaganych danych do rejestracji,
    b) ocena bezpieczeństwa chemicznego i raport bezpieczeństwa chemicznego.
 8. Narzędzia wspomagające rejestracje: REACH IT, IUCLID, CHESAR i inne.
 9. Rejestracja samodzielnie czy przy udziale konsultanta, firmy zewnętrznej - wady i zalety obu rozwiązań.
 10. Aktualizacja dokumentacji rejestracyjnej i obowiązki porejestracyjne. 

 

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

 

Uczestnicy:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy audytorów, kierowników, technologów, menadżerów z przedsiębiorstw chemicznych nadzorujących proces realizacji wymagań rozporządzenia REACH, a przede wszystkim osoby odpowiedzialne za zgodną z REACH rejestrację produkowanych i importowanych substancji chemicznych.
 
Cel:
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu rozporządzenia REACH związanej z rejestracją substancji (w postaci własnej, w mieszaninie i w wyrobie), popartej praktycznymi doświadczeniami z przeprowadzonej rejestracji właściwiej w 2010 i 2013 i 2018 roku. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się także jak i kiedy dokonać aktualizacji złożonej dokumentacji oraz jak na bieżąco doskonalić jakość złożonego przez siebie dossier. Po szkoleniu uczestnik będzie posiadał wiedzę umożliwiającą mu samodzielne dokonanie rejestracji właściwej.
 
Szkolenie poprowadzi:
mgr inż. Anna Królak - Absolwentka wydziału Chemii Ogólnej Politechniki Łódzkiej, na kierunku Ochrona Środowiska. Od 2005 r. specjalista ds. Kart Charakterystyki i doradca ds. REACH w THETA Consulting Sp. z o. o. Przedstawiciel polskich firm w europejskich konsorcjach dotyczących rejestracji substancji w ramach REACH, ekspert we wprowadzaniu substancji chemicznych do obrotu. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi”, autorka licznych artykułów w prasie branżowej dotyczących wymagań rozporządzenia REACH i bezpieczeństwa produktów.
 
 
Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 13:30 Wykład
13:30 - 14:00 przerwa
14:00 – 15:00 Wykład
15:00 – 15:30 sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2024-03-25
620 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: RSREACH/25032024
Dostępne jest szkolenie zamknięte

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych
i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.