Wyroby - obowiązki producentów, importerów i dystrybutorów wynikające z rozporządzenia REACH. Baza SCIP

Program szkolenia:

 1. Wyroby a prawodawstwo polskie i unijne.
 2. Co to jest wyrób? Wyroby proste i złożone. Podejmowanie decyzji czy przedmiot jest wyrobem, czy mieszaniną, a może mieszaniną w opakowaniu lub na matrycy. Wyroby z zamierzonym uwolnieniem.
 3. Rejestracja substancji zawartych w wyrobach - czy muszę, a jeśli tak to kiedy?
 4. WYMOGI DOTYCZĄCE SUBSTANCJI WZBUDZAJĄCYCH SZCZEGÓLNIE DUŻE OBAWY - lista kandydacka SVHC.
 5. Zgłaszanie substancji zawartych w wyrobach:
  a. zgłoszenia zgodnie z art. 7 REACH,
  b. baza SCIP.
 6. Przekazywanie informacji o substancjach zawartych w wyrobach w łańcuchu dostaw zgodnie z art. 33 REACH.
 7. Ograniczenia i zakazy dla substancji w wyrobach.
 8. Zestawianie najważniejszych wymagań dla surowców do produkcji wyrobów.
 9. Konsekwencje nieprzestrzegania wymagań rozporządzeń REACH względem wyrobów.

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

Uczestnicy:
Na szkolenie zapraszamy producentów, importerów, dystrybutorów i dalszych użytkowników, którzy zamierzają wprowadzać lub już wprowadzają do obrotu wyroby, czyli przedmioty, które mają określoną strukturę, kształt, design i jest on ważniejszy od ich składu chemicznego (np. samochód, meble, sprzęt AGD i RTV i wiele innych).
 
Cel:
Na szkoleniu omówione zostaną podstawowe obowiązki producentów, importerów, dalszych użytkowników i dystrybutorów wyrobów - podlegających wymaganiom rozporządzenia REACH, z uwzględnieniem najnowszych interpretacji Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Chemikaliów. Podstawowym celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom praktycznych wskazówek dotyczących rejestracji substancji w wyrobie, zawartości SVHC oraz ułatwienie decyzji czy dany przedmiot jest wyrobem w myśl rozporządzenia REACH.
 

Szkolenie poprowadzi:
mgr inż. Anna Królak - absolwentka wydziału Chemii Ogólnej Politechniki Łódzkiej, na kierunku Ochrona Środowiska. Od 2005 r. specjalista ds. Kart Charakterystyki i doradca ds. REACH w THETA Consulting Sp. z o. o. Przedstawiciel polskich firm w europejskich konsorcjach dotyczących rejestracji substancji w ramach REACH, ekspert we wprowadzaniu substancji chemicznych do obrotu. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi”, autorka licznych artykułów w prasie branżowej dotyczących wymagań rozporządzenia REACH i bezpieczeństwa produktów.

Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 – 11:30 Wykład
11:30 – 12:00 przerwa
12:00 – 13:30 Wykład
13:30 - 14:00 przerwa
14:00 – 15:00 Wykład
15:00 – 15:30 sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2024-07-29
620 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: WREACH/29072024
Dostępne jest szkolenie zamknięte

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych
i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.