Przesyłki z bateriami litowymi - warsztaty z przygotowania do transportu drogowego, morskiego i lotniczego

Uwaga na zmiany w przepisach - podczas warsztatów zostaną także omówione wymagania do przesyłek lotniczych z bateriami, które wejdą w życie od 01.01.2025 i od 01.01.2026, a także całkiem nowy materiał niebezpieczny, czyli baterie sodowo-jonowe, klasyfikowane od 01.01.2025.

 

Program szkolenia: 

1. Przepisy prawne związane z przewozem towarów niebezpiecznych w różnych rodzajach transportu –
    Umowa ADR, Kodeks morski IMDG, Instrukcje lotnicze IATA.
2. Uczestnicy przewozu i ich obowiązki, odpowiedzialność nadawcy i pakującego; wymogi szkoleniowe.
3. Klasyfikacja towarów niebezpiecznych – baterie litowe jako towar niebezpieczny w transporcie.
4. Badanie baterii w zależności od typu.
5. Stosowanie opakowań w transporcie – wymagania ogólne.
6. Dokumentacja w transporcie drogowym, morskim i lotniczym – kiedy jest wymagana i co powinna zawierać?
7. Shipper’s declaration, Air Waybill, Checklist w transporcie lotniczym.
8. Korzystanie z przepisu szczególnego 188 w transporcie drogowym i morskim – zasady pakowania, nowy wzór oznakowania.
9. Przygotowanie do transportu ADR/IMDG/IATA przesyłki zawierającej same baterie – ograniczenia, limity, Instrukcje pakowania, oznakowanie.
10. Przygotowanie do transportu ADR/IMDG/IATA przesyłki zawierającej baterie z urządzeniem – limity, Instrukcje pakowania, oznakowanie.
11. Załadunek i rozładunek pojazdu i kontenera w odniesieniu do transportu drogowego i morskiego; mocowanie ładunku w pojeździe i kontenerze.
12. Ćwiczenia, pytania.


Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy THETA Consulting Sp. z o. o. jest zabronione.

Uczestnicy:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedsiębiorców, którzy przygotowują przesyłki z bateriami lub przesyłki z urządzeniami z bateriami do transportu drogowego, morskiego lub lotniczego oraz inne osoby zainteresowane tematem.

Cel:
Celem szkolenia jest przekazanie podstawowych informacji związanych z prawidłowym przygotowaniem do przewozu przesyłek z bateriami litowymi, w różnych rodzajach transportu. Omówione zostaną również zasady pakowania urządzeń zawierających takie baterie (np. laptopy, hulajnogi elektryczne, elektronarzędzia typu wkrętarki itp.). Uwzględnione zostaną także kwestie wymagań technicznych dla baterii, decydujące o dopuszczeniu ich do przewozu, w zależności od ilości litu oraz zdolności magazynowania energii.

Szkolenie poprowadzi: 
mgr inż. Joanna Puchalska-Gad, absolwentka Politechniki Łódzkiej. Od 14 lat doradca ds. bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych (nr świadectwa 2473/2020). Wieloletni trener oraz wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi”. Prowadzi szkolenia zamknięte, otwarte oraz kursy ADR dla kierowców. Członek stowarzyszenia doradców S-DGSA oraz komisji powołanej przez Marszałka Województwa Łódzkiego do egzaminowania kierowców. Ponadto w firmie THETA zajmuje się klasyfikacją produktów chemicznych, tworzeniem kart charakterystyki, oznakowaniem na etykiety, rozporządzeniem CLP.

Harmonogram szkolenia:
09:45 - 10:00 Logowanie uczestników
10:00 - 11:15 Wykład
11:15 - 11:30 przerwa
11:30 - 12:45 Wykład
12:45 - 13:15 przerwa
13:15 - 14:30 Wykład
14:30 - 14:45 przerwa
14:45 - 15:30 Wykład oraz sesja pytań i odpowiedzi

Termin: 2024-08-02
620 netto
PLN
/os.
Kod Szkolenia: BL/02082024
Dostępne jest szkolenie zamknięte

Osoby kontaktowe:

organizacja szkoleń otwartych
i zamkniętych

Justyna Krajewska

tel: 508 945 360
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.